Tournament Field
2019 Southern Junior

October 29 - 31, 2019

Zhuhai Golden Gulf Golf Club

Zhuhai | China

No. Player (Class) Hometown PBE JOM
1 Hsiao Che Yang (2021)
Tainan, Chinese Taipei
Tainan, Chinese Taipei 40 T2
2 Jui-Tung Wu (2021)
Kaohsiung, Chinese Taipei
Kaohsiung, Chinese Taipei 36 T9
3 Aksel Moe (2023)
Richville, Minnesota, United States
Richville, Minnesota, United States 24 T9
4 Kai-Chun Hsu (2021)
Taipei, Chinese Taipei
Taipei, Chinese Taipei 18 T2
5 Shang-En Shen (2022)
Taipei, Chinese Taipei
Taipei, Chinese Taipei 13 T20
6 Markus Lam (2023)
Hong Kong, Hong Kong (SAR), China
Hong Kong, Hong Kong (SAR), China 14 T5
7 Joaquin Ethan Hernandez (2023)
Muntinlupa, Philippines
Muntinlupa, Philippines 11 T5
8 Ryan Kai Nam Leung (2022)
Hong Kong, Hong Kong (SAR), China
Hong Kong, Hong Kong (SAR), China 12 T16
9 Yun-Jui Yang (2021)
Kaohsiung, Chinese Taipei
Kaohsiung, Chinese Taipei 14 T20
10 Mong (Luke) Ning (2021)
Macau, Macau, SAR
Macau, Macau, SAR 10 T13
11 Masaki Ujiie (2020)
Tamuning, Guam, United States
Tamuning, Guam, United States 17 12
12 Ko Yen Chang Chien (2021)
Kaohsiung, Chinese Taipei
Kaohsiung, Chinese Taipei 6 8
13 Sihan Chen (2023)
Nanjing, China
Nanjing, China 6 NR
14 Chieh Lun Kuo (2022)
Hsinchu, Chinese Taipei
Hsinchu, Chinese Taipei 4 T13
15 Zezhong (Alan) Zhou (2022)
Beijing, China
Beijing, China 3 NR
16 Junfu Zhou (2021)
Shenzhen, China
Shenzhen, China 3 NR
17 Zehao Shen (2022)
Guangzhou, China
Guangzhou, China 2 NR
18 Ting-Yi Wu (2022)
Taipei, Chinese Taipei
Taipei, Chinese Taipei 2 NR
19 Sam Duan (2020)
Bangkok, Thailand
Bangkok, Thailand 0 NR
20 Tianze (Danny) Guo (2022)
Foshan, China
Foshan, China 2 NR
21 Francis Andre Lanuza (2022)
Muntinlupa, Philippines
Muntinlupa, Philippines 2 4
22 Yu Feng (2022)
Dongguan, China
Dongguan, China 2 NR
23 Wei-Hao Chen (2020)
Kaohsiung, Chinese Taipei
Kaohsiung, Chinese Taipei 2 NR
24 Ziwen (Zephyr) Zhong (2022)
Guangzhou, China
Guangzhou, China 3 7
25 Jui Shen Lee (2020)
Yunlin, Chinese Taipei
Yunlin, Chinese Taipei 1 1
26 Yuan Hao Xie (2022)
Guangzhou, China
Guangzhou, China 2 NR
27 Weiting Lee (2023)
Kaohsiung, Chinese Taipei
Kaohsiung, Chinese Taipei 1 NR
28 Cheng Shuo Chang (2021)
Zubei, Chinese Taipei
Zubei, Chinese Taipei 1 NR
29 Jiyu Yang (2022)
Guangzhou, China
Guangzhou, China 2 NR
30 Santino Diokno (2022)
Quezon, Philippines
Quezon, Philippines 2 T20
31 Xingzhi Lin (2024)
Guangzhou, China
Guangzhou, China 1 NR
32 Jianyu Liu (2025)
Jiangsu, China
Jiangsu, China 1 T16
33 Jingcheng Wang (2024)
Nanjing, China
Nanjing, China 1 T18
34 Zhe Rong Yap (2024)
Singapore, Singapore
Singapore, Singapore 1 NR
35 Zihe Bian (2023)
Shenzhen, China
Shenzhen, China 1 NR
36 Jai Bahl (2023)
Gurugram, India
Gurugram, India 1 T13
37 Supapon Amornchaichan (2024)
Bangkok, Thailand
Bangkok, Thailand 2 T9
38 Supakorn Amornchaichan (2023)
Bangkok, Thailand
Bangkok, Thailand 1 T18
39 Yuhao Liu (2023)
Shenzhen, China
Shenzhen, China 1 NR
40 Xuhe Zhang (2023)
Hangzhou, China
Hangzhou, China 1 NR
41 Minting (Eric) Li (2025)
Foshan, China
Foshan, China 1 T20
42 Xiaofeng Huang (2025)
Zhuhai, China
Zhuhai, China 1 NR
43 Zihao Wang (2024)
Zhuhai, China
Zhuhai, China 0 NR
No. Player (Class) Hometown PBE JOM
1 Yiyang Xu (2021)
Shanghai, China
Shanghai, China 27 5
2 Wenlu Su (2021)
Guangzhou, China
Guangzhou, China 39 2
3 Yiting Pan (2021)
Shanghai, China
Shanghai, China 29 T13
4 Honghong Zhou (2021)
Beijing, China
Beijing, China 23 T13
5 Jiabao Song (2022)
Shanghai, China
Shanghai, China 24 1
6 Fuge Zhang (2021)
Tianjin, China
Tianjin, China 14 T6
7 Yu-Tien Kuo (2021)
Tainan, Chinese Taipei
Tainan, Chinese Taipei 10 16
8 Minglian Huang (2021)
Nanning, China
Nanning, China 12 T6
9 Zixuan Zheng (2021)
Guangzhou, China
Guangzhou, China 7 NR
10 Brandie Fang (2021)
Beijing, China
Beijing, China 4 NR
11 Chih Hsuan (Jenny) Chang (2021)
Taipei, Chinese Taipei
Taipei, Chinese Taipei 3 T6
12 Hai Ying (Nancy) Zheng (2022)
Shanghai, China
Shanghai, China 11 NR
13 Ella Peiwen Han (2023)
Suzhou, China
Suzhou, China 3 T11
14 Yidan Shan (2022)
Chengdu, China
Chengdu, China 2 T18
15 Yizhen (Tina) Kong (2022)
Bangkok, Thailand
Bangkok, Thailand 2 4
16 Zijia He (2022)
Changsha, China
Changsha, China 2 15
17 Cecilia Jia (2023)
Beijing, China
Beijing, China 2 NR
18 Xinyi Wang (2022)
Tianjin, China
Tianjin, China 2 NR
19 Xiaokun Ni (2023)
Hangzhou, China
Hangzhou, China 1 NR
20 Teng Teng Hun (2023)
Macau, Macau, SAR
Macau, Macau, SAR 1 T6
21 Chloris Li (2023)
Hong Kong, Hong Kong (SAR), China
Hong Kong, Hong Kong (SAR), China 1 NR
22 Fujiawei An (2024)
Tianjin, China
Tianjin, China 1 17
23 Lucy Xi Lu (2024)
Shenzhen, China
Shenzhen, China 0 NR
24 Yunyi Luo (2023)
Shenzhen, China
Shenzhen, China 1 T6
25 Jiabao (Stella) Fu (2024)
Shanghai, China
Shanghai, China 1 11
26 Yi Wang (2025)
Sanya, China
Sanya, China 1 NR
27 Youyang Li (2025)
Wuhan, China
Wuhan, China 1 T18
28 Surapa Janthamunee (2022)
Songhkla, Thailand
Songhkla, Thailand 2 3
29 Yu-Xuan Wang (2024)
Zhuhai, China
Zhuhai, China 0 NR
30 Ziming Wang (2026)
Zhuhai, China
Zhuhai, China 0 NR
31 Yiyun Zou (2025)
Shenzhen, China
Shenzhen, China 0 NR